Fenvalerate Maad 20 % EC
حشره کش و کنه کش غیر سیستمیک با اثر تماسی و گوارشی

این آفت کش در بازار با نام تجاری سومیسیدین وجود دارد . این ترکیب اثر ضربه ای سریع دارد و از گروه پایتیروئیدهای مصنوعی است که با نحوه اثر تماسی و گوارشی طیف گسترده ای از آفات راسته های بال پولک داران ، سخت بال پوشان و غیره را در محصولات مختلفی نظیر دانه های روغنی صیفی جات ، سبزیجات ، میوه های آجیلی ، سیب زمینی ، چغندر و یونجه ، غلات لوبیا ، نخود و نیز درختان میوه کنترل می کند.

فن والریت واستر روی آفات گیاهی موثر بوده و جزء اولین پیرتروئیدهای مصنوعی است که به علت قدرت حشره کشی زیاد و دوام در برابر نور خورشید در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد . برای انسان و جانوران خونگرم سمیت متوسط دارد و همچنین روی پوست و چشم نیز ایجاد حساسیت مختصری می کند.

فن والریت واستر چربی دوست بوده و به راحتی جذب لایه کوتیکول حشرات و سطح برگ شده و در نتیجه در مقابل اثر شسته شدن باران مقاوم است .خاصیت حشره کشی این ترکیب به مقدار دز توصیه شده در مورد هر آفت و پوشش کامل لایه سم روی سطح برگ بستگی دارد.

فن والریت واستر با قارچ کش های غیر قلیایی قابل اختلاط است ولی بلافاصله پس از مخلوط کردن باید مصرف شود . در حلالهای آلی براحتی حل میشود. این ترکیب خورندگی ندارد .

موارد توصیه فن والریت واستر در محصولات کشاورزی

نام محصول

نام آفت

مقدار مصرف

سبزیجات و صیفی جات

کرم غوزه و اگروتیس (کرم طوقه بر )

۱ لیتر در هکتار

درختان میوه سردسیری

مینوز لکه گرد و شته

۵/۰ در هزار

پنبه

برگخوار مصری، کرم غوزه و کرم طوقه بر

۱ لیتر در هکتار

چغندرقند

برگخوار کارادرینا، کرم غوزه پنبه(هلیوتیس)،پرودنیا(برگخوار مصری)،و اگروتیس(کرم طوقه بر)

۱ لیتر در هکتار

یونجه

سر خرطومی برگ یونجه

۱ لیتر در هکتار