اخبار و رویداد ها

اجرای عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی در ۳۰ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشور

ئیس سازمان حفظ نباتات كشور از اجرای عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی در سطح ۳۰ هزار و ۷۰۰ هكتار از اراضی پنج استان جنوبی كشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان حفظ نباتات، محمدرضا درگاهی روز پنجشنبه در سفر به استان خوزستان و در بازدید از مناطق آلوده به آفت ملخ صحرایی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر اظهار کرد: سطح کل مبارزه با آفت ملخ صحرایی در پنج استان هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان و خوزستان تا به امروز بالغ بر ۳۰ هزار و ۷۰۰ هکتار بوده است.

وی با اشاره به جلسه ویدئو کنفرانس خود که در این خصوص با کشورهای همسایه و دبیر کمیسیون ملخ صحرایی در فائو برگزار شد، گفت بر اساس گزارش‌های فائو، شرایط منطقه امسال نسبت به سال گذشته در خصوص تهاجم این آفت ویژه است و مبارزه سنگین‌تری در پیش خواهیم داشت بنابراین لازم است کشورهای همسایه نیز در این خصوص دقت نظر و حساسیت بیشتری داشته باشند.

درگاهی با قدردانی از تلاش‌های انجام شده برای مبارزه با این آفت افزود: تجربه خوب سال گذشته و هماهنگی های از پیش صورت گرفته و همچنین عملکرد و آمادگی خوب همکاران ما موجب خواهد شد تا انشاالله بتوانیم این شرایط حساس را پشت سر بگذاریم.

اشتراک گذاری این پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *